O nás

Jsme Lucie a Honza Tomkovi, poznali jsme se v roce 2015 a náš vztah vykvetl v propojení manželské v roce 2019 v Českém Ráji v kapli vysoko na skalách Panteonu (Malá Skála).

A tenkrát jsme si každý tvořili to své.

Lucie se jako muzikoterapeutka přes 10 let věnuje hudebním zážitkovým programům s dětmi i dospělými a Honza dříve jako konstruktér v automobilovém průmyslu s velmi šikovnýma rukama, které milují práci se dřevem a jeho koníčkem se stala tvorba dřevěných drobností i nábytku do našeho domu a později tvorba hudebních nástrojů.

Já jsem se zabývala výrobou šamanských bubnů od roku 2012, proto první hudební nástroje, které jsme spolu začali vyrábět, byly šamanské bubny provázené rituály a oživováním bubnů. První workshopy a letní pobyt pro rodiny, kde jsme lidi provedli tvořivou cestou k jejich osobnímu šamanskému bubnu se odehrály v roce 2017. A o rok později letní pobyt na Rusavě Honzovi otevřel cestu k tvorbě dalších hudebních nástrojů, kterými se staly živlové kalimby.

A tyto nástroje již putovaly do škol a školek, kde si vysloužily nadšené ohlasy dětí i dospělých.

A tak se postupně začala tvořit i naše spolupráce. Nádherné s láskou tvořené hudební nástroje přinášejí radost do srdcí dětí i dospělých, při zážitkových hudebních i muzikoterapeutických programech, které tvořím.

Tak vzniklo naše propojení, hudebních nástrojů tvořených srdcem a hudebních programů, kde nástroje znějí a přinášejí harmonii, radost a vnitřní pohodu pro všechny bytosti.

Naše filosofie

Milujeme přírodu a tvoříme pro Vás harmonické hudební nástroje s úctou a láskou ke všem bytostem a k Matce Zemi. Rozeznít jejich zvuk je jednoduché, umí na ně hrát děti i dospělí.

Kalimby, zvonkohry, indiánské flétny, bubny i kantely jsou hudební nástroje, které komunikují s Tvým srdcem a Ty se skrze zvuk můžeš hlouběji propojit s přírodou.

Svým harmonickým zvukem Ti pomáhají otevřít se a vnímat krásy sebe sama i krásy kolem nás.

Můžeš se i inspirovat. Rádi rozezníme naše nástroje při procházce přírodou, na silových místech krajiny, kdekoliv se zastavíš a pocítíš vděčnost za krásu kolem sebe, zahraj zářivému slunci, zpívajícím ptáčkům v korunách stromů, rozkvetlé voňavé louce plné bylin, zářící Luně a hvězdám, bublajícímu potůčku, v kterém se odráží paprsky slunce, u mohutných staletých stromů, z kterých vyzařuje klid a hluboká moudrost. Kdekoliv se zastavíš a pocítíš vděčnost a lásku, můžeš zahrát i zazpívat melodie a tóny, které Ti budou přicházet ze srdce v přítomném okamžiku. Tyto nástroje stačí intuitivně rozeznít a nechat letět souznění tónů, ať se propojí s harmonií krajiny. Je to veliká krása, lehkost a radost, kterou ucítíš v srdci. I takový zážitek Ti pomohou zažít harmonické hudební nástroje ze ZVUKODÍLNY tvořené srdcem.

Všechny tyto nástroje nás vylaďují na Harmonii Bytí.

Dávají nám vnitřní sílu, odvahu a svobodu intuitivně tvořit melodie a radovat se z krásy života.

Honza a Lucie Tomkovi

Příběh Zvukodílny

Ještě než vznikla ZVUKODÍLNA, byl již Honza tvůrcem kalimb, společně jsme tvořili šamanské bubny, a před dalším pobytem pro rodiny na Antariku 2021 stvořil první zvonkohry – zvukové vlny, které jsme tam s lidmi vyráběli.

Kalimby, šamanské bubny a zvonkohry již dělaly radost mnoha lidem i dětem ve školách a školkách.

Honza se zamiloval do dřevěného jazýčkového bubnu a rozhodl se, že si ho vyrobí pro radost. Buben se povedl. Jeho zvuk naplnil Honzovo srdce radostí. City a mysl se propojila a Honza se zasnil: „Tak teď bych si dovedl představit, že by tato činnost tvořila hlavní směr v mém životě – mé povolání.“ Honzovy myšlenky spojené se srdcem byly tak silné, že do týdne přišla odpověď. Rozhodl se poslechnout hlas svého srdce a tak naplnit své poslání.

ZVUKODÍLNA jako tvůrčí dílna workshopů, kde si můžete svůj hudební nástroj vyrobit s naší pomocí i vedením a Honzova dílna, kde pro Vás s láskou vznikají jedinečné originální hudební nástroje v muzikoterapeutické kvalitě.

Další volání srdce Honzu nasměrovalo na setkání s výrobou kantel. Osudové setkání s Petrem Bronišem, který Honzovi předal umění výroby dlabaných kantel a nabídl spolupráci i podporu při výrobě tohoto jedinečného strunného nástroje. A cesta tvoření pokračuje. Honzovo srdce je otevřené novému poznání na cestě k harmonickým hudebním nástrojům. Tak vyslyšel i volání indiánské flétny a pronikl do tajů její výroby. Stejně tak vytvořil i průhledné deštné sloupy, jejichž zvuk můžete i pozorovat jak zvuk vzniká.

ZVUKODÍLNA přináší skrze léčivý zvuk i vibrace do lidských srdcí harmonii a poznání krásy sebe sama i krásy kolem nás, stačí se jen „dívat srdcem“.

S láskou Lucie a Honza Tomkovi